Age Of Conan RPG

Prawdziwi spadkobiercy Conana

Ogłoszenie

12.03.2009: Nasze forum założone! Na MITRĘ udało się!!!... 26.03.2009: Formalnie i oficjalnie Bractwo zostaje założone a skromna wieść o tym ruszyła w świat...zaczęło się...

#1 2009-03-14 01:21:35

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Pracownia

Zapraszam do dyskusji na temat naszego klanu, co o tym myślicie ?

Z tego co zauważyłem to nie sposób pytać każdego na szlaku czy dołączyłby się do naszej drużyny. A nawet jeśli, to za chwilę pewnie umknie jak zobaczy co my wygadujemy i dlaczego nie zapierdzielamy po mapie z prędkością stygijskiego rydwanu. Myślę o klanie którego nazwa będzie na tyle brzmiąca że już na pierwszy rzut będzie wiadomo jaki pomysł mamy na grę. Na początek nie trzeba się zajmować budowaniem miasta ani bitwami z innymi klanami. Bardziej skupiłbym się na poznawaniu i wcielaniu graczy w nasze szeregi. Mało kto będzie na nas zwracał uwagę. Ale ci którzy grają RPG dwa razy się zastanowią jak zobaczą nas na szlaku. Stąd ten pomysł by coś z tym zrobić. Jeśli będziemy latać tylko w swojej grupie bez żadnej informacji, to nie sądzę żebyśmy nałapali zbyt dużo graczy. Nie możemy przecież też tracić czasu na godzinne poszukiwania.

Z nazw przychodzi mi niewiele:

Mistrzowie Gry
Narratorzy
Opowiadacze
Gadatliwa Banda
Snujący Opowieść (ale nie ma polskich znaków więc musi być jakaś alternatywa)
a może po prostu Role-Players ? to mówi samo za siebie...

Dajcie znać co o tym myślicie !

W tym temacie piszmy też na temat jakiś innych pomysł na reklamę naszego bractwa. Może jakieś forum ? ...ogólnopolskie

Offline

 

#2 2009-03-14 03:27:28

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Pracownia

(1 post)

jasna sprawa. Powinniśmy być identyfikowalni. Myślę że niebawem należaloby założyć gildie choćby tylk owłasnie dla identyfikacji na serwerze. Co do nazwy ... żadna z Twoich propozycji Ciechu nie przypadła mi do gustu. Dobrze aby nazwa troszke kojarzyła się rzeczywiście ze stylem RPG ale z drugiej strony aby miała jakieś odzwierciedlenie w realiach AoC. Nie wiem czy znajdziemy taką nazwę. Alternatywą rzeczywiście może być ogólnie nazwa gildii z dodatkiem - tak jak to mają na przykład Sanktuarium - Roleplayers. Gildia to Sanktuarium a Roleplayers jest tyko informacją i umownie w grze się pomija to co pomyslniku. Jednak nazwa Sanktuarium _ Roleplayers też mi się nie podoba bo głupio wygląda w grze
Bede myślał i jakieś swoje propozycje wystosuje. Na pewno dojdziemy do czegoś, co podpasi nam wszystkim.


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#3 2009-03-14 11:14:58

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Identyfikacja być powinna. Zastanowić się trzeba nad tym co chcemy przekazać innym. W nazwie będzie bardzo trudno zawrzeć kilka przesłań. Jeśli próba jest nieudolna to wychodzi taki kwiatek jak Sanktuarium... pierwszy człon super, natomiast "roleplayers" jest juz dodatkiem, który mówi co robią ale niszczy klimat pierwszego- nadaje się na stronę gildii. To nie serwis informacyjny tylko nazwa w świecie Hyborii. Jeśli słyszymy nazwę "al-kaida" to wszystko wiemy, nikt nie dodaje - "al-kaida- islamscy teroryści".  Informacja co robimy i kim jesteśmy będziemy zarzucać na forach i stronach społeczności. Mamy pomysły, doświadczenie i chęci, to się przełoży na milony zarobionych dolarów . Może założymy sekte w przyszłości... kto wie kto wie


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#4 2009-03-14 13:23:58

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Pracownia

Powiniśmy mieć też jakiś sens fabularny - który może definiować nazwę gildii. Jezeli będziemy zajmowac się gwałceniem dziewic to nazwa powinna być mniej więcej adekwatna. Jeżeli celem naszej grupy będzie szpiegostwo to tez...itd itp.

tak na marginesie w naszym przypadku bardziej odpowiada mi sformułowanie Bractwo zamiast Gildia ... ale to takie tam tylko moje widzimisiowanie.


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#5 2009-03-14 16:52:01

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Pracownia

Dobry pomysł z tym Bractwem, kojarzy mi się ze średniowieczem i ma w sobie ducha jedności. Więc pomyślmy może teraz nad drugim członem, Bractwo....czego ? Może skorzystajmy z literatury Howarda, jest tak pełno epickich i conanowskich tytułów.

No i najważniejsze - odnośnie fabuły. Co my wogóle robimy w Hyborii ? Masz Qetu już może podsumowanie albo jakiś materiał startowy z którego moglibyśmy sobie już pobierać pomysły do gry ?

Offline

 

#6 2009-03-14 17:34:48

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Pracownia

no ogolny koncept jest..szkielet...albo cień szkieletu
Qetu wyjaśni najlepiej.


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#7 2009-03-16 16:17:55

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Pracownia

Potrzebujemy tej nazwy ! Wszyscy pytają mnie o co chodzi z tym graniem a ja nawet nie wiem co im odpowiedzieć Kiedy mówię spotkanym graczom na szlaku o naszej małej społeczności to najczęstsze pytanie brzmi " a jak wasz klan się nazywa jeśli chciałbym później dołączyć ?"

Bractwo Słońca ? może ? tak jak tytuł kampanii? ludzie chcą dołączyć ale nie mają jak skoro nie ma klanu..dołączają do mnie ale tylko chwilowo-do grupy która jest tymczasowa.....

Offline

 

#8 2009-03-16 17:19:17

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Ciechu jesteś szybki jak błyskawica i w tym rzecz, aby wszystko robić z głową i zastanowieniem a na to trzeba czasu (ja stosuję tajemną technikę żółwia ). Niech się niecierpliwią. Jak zarzucimy to co robimy to musi być profesjonal a nie na huuuraa! Wybaczcie ale wczoraj cały dzień instalowałem i grałem więc nie było kiedy. Ogólnie już rozmawiałem o tym z Coobą i zarzucam ten temat jeszcze tu. Ogólnie moja wizja jest taka:
bractwo... nazwa -> forum bierze nazwę z bractwa plus dodatek typu "kroniki" itp. Natomiast opowieść nie chcę aby się kojarzyła z nazwą bractwa. Dlaczego? Ponieważ chcę uniknąć przesłania tego typu: TO JEST FORUM X Z ZABAWĄ DA X A JAK CHCESZ GRAĆ TO NAJLEPIEJ SIĘ PRZYŁĄCZ. Nie o to mi chodzi. Do gry mają prawo wszyscy niekoniecznie z naszego bractwa. Niczego nie powinniśmy sugerować, ani narzucać. Fakt że sens powstania tego forum jest właśnie interaktywna ale bez nachalności.

Co do nazwy. Ja myślałem sobie i myślałem że wymyślanie nie jest dobre... . Dobra pierniczę od rzeczy więc już piszę o co mi chodzi. Często dobre i pamiętne nazwy wychodzą nie z mozolnego męczenia mózgu ale z nagłego przebłysku geniuszu. Może spróbujmy rozpocząć naszą historię w której weźmiecie udział i w czasie jej rozwoju pojawi się coś co nam pomoże. Nie zdradzę wam co jak z fabułą ale myślę że może się tam pojawić trochę pożywki dla genialnej myśli. I będzie. Na razie jesteśmy panami własnego losu. Tyle napiszę bo rylec mi się tępi.
p.s.  oczywiście jak coś wymyślicie to strzelajcie


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#9 2009-03-16 21:50:45

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Pracownia

Z tym przebłyskiem nazwy to racja pośpiechu nie ma, wiadomo...ale ja już bym tak chciał pograć w tą kampanię a nie tylko tłuc tylko te potworki online.... Grałem ostatnio z Lactii wprowadzenie do klanu Sanctuarium i było całkiem ciekawie. Odgrywał postać, rozmowa ciągnęła się ponad godzinę. Ma dość fajny sposób opisywania swoich emocji. W pewnym momencie myślałem że już mnie przegna i odrzuci z klanu a to okazało się być trikiem i zabawą na moich emocjach-całkiem zmyślna z niego bestia. Jak będziemy mieli kampanię to zaproponuje mu udział, on ma dojście do garstki ludzi którzy bawią się w roleplay'a.
Wogóle to zapraszam na Bagna Purpurowego Lotosu do Ukrytego Sanktuarium jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda budowa własnego miasta. To jest genialne...chylę czoła twórcy tego pomysłu

Offline

 

#10 2009-03-16 22:50:31

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Pracownia

Ja jestem zdania że nazwe powinnismy miec jak najszybciej i równiez jak najszybciej załozyc na serwerze gildie/bractwo. Czym szybciej ludzie beda nas identyfikowac tym lepiej. Byc może wlasnie Ciecha na przyklad ominela jakas fajna osoba, która juz więcej sie nie przytrafi. Oczywiscie że jeszcze nie mamy pełnego konceptu fabularnego dla naszej grupy ale jakies ksztalty tam są.
Proponuje spotkac sie w ten weekend (i tak sie widzimy na sesji) w sprawie AoC, porzadnie to przegadac patrzac sobie w oczy i jeszcze w ten weekend albo a przyszłym tygodniu utworzyc te bractwo i zacząć o nim mówić w sposób konkretny. Nie ma co czekac aż sie zestarzejemy. Ukształtujmy sie w końcu.

Ludziom bardziej zaciekawionym mozemy już teraz przedstawić sposob naszej gry a z czasem (oby w miare krótkim) otworzyć nasze pomysły. Wiadomo jest ze dopiero powstajemy i pomysly to dopiero będa...a raczej ich realizacje. Wazne jest aby znaleźć ludzi fajnych, z ktorymi nawet zwykłe szwędania będzie ciekawe. Sam wypatrzyłem dwie takie osoby, ale zz powodów róznych jedna jest juz wkręcona w inny klan a druga mi znikneła z pola widzenia i nie spotkalem kolesia ani na serku ani na forum od wielu dni.
Ludzie dojżali i lubujący RPG bardzo szybko zorientuja się z kim mają do czynienia podczas nawet zwyklej gry.
W sumie móglbym jeszcze coś tu ale mi sie nie chce stukac w klawisze bo już poźno...

Przygotujcie sie chłopaki, przemyslcie. Niech najbliższy weekend będzie owocny.


EDIT:
co do nazwy. tak m sie rzuciło jakies "ułacinnienie". To nie sa konkretne propozycje ale rzucam wam pare hasel, ktore może cos utworza albo zainspirują was do wymyslenia jeszcze czegoś innego. Właczyłem sobie sownik i tak poszperałem. Potraktujcie to jako 'słowa klucze"
łacina"

Adfectatoris - poszukiwacze (w sensie; oddany poszukiwacz,ten kto pragnie osiągnąć coś lub dąży do czegoś )

Indagator, indagatoris, m - badacz; badający; ten kto tropi lub śledzi

Hetairia, hetairiae, f - tajemne bractwo; sekretne stowarzyszenie

arcanum, arcani, n - sekret; tajemnica; sekretne miejsce

absconditum, absconditi, n - miejsce lub rzecz ukryta lub tajemnicza

oblivio, oblivionis, f - zapomnienie; niepamięć; amnestia; słaba pamięć

iter, itineris, n - droga; kroczenie; chód; podróż; jazda; marsz; in/ex ~ - po drodze; dzień drogi; prawo przechodzenia; tor; sposób postępowania; wyjście; postąpienie

ensis - miecz

septentrio, septentrionis, f - Wielka Niedźwiedzica; północ

hesperus, hesperi, m - gwiazda wieczorna


...no to tyle tak ogólnie...



P.S:
wiecie że Acheron to z mit. greckiej jedna z pięciu rzek opływających kraine śmierci, domene Hadesa.

P.S. II:
takie tam:   http://hyboria.xoth.net/gazetteer/acheron.htm


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#11 2009-03-16 23:35:57

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

A zatem naostrzę moje sztylety i nasączę je jadem. Dla pewności że pojmiecie mój punkt widzenia..


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#12 2009-03-17 02:17:05

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Pracownia

Dobrą drogą mistrzu Cooba podążasz, łacina to jest coś czego potrzebowaliśmy.
congressus - stowarzyszenie
regnum - królestwo
chorus - grupa, oddział
exercitus - armia

Osobiście podoba mi się krótkie hetairiae - tajne stowarzyszenie

Offline

 

#13 2009-03-17 08:44:09

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Pracownia

mi z brzmienia podchodzi Adfectatoris


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#14 2009-03-17 15:49:37

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Cooba napisał:

mi z brzmienia podchodzi Adfectatoris

Tochę skomplikowane w wymowie i zapamiętaniu. Ogólnie  pasuje mi łacina do Warhammera tak tutaj przyznam że średnio ale może kwestia znalezienia tego czegoś.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#15 2009-03-17 18:56:52

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Pracownia

ale łacine mozna kojarzyc z językiem aquilonii jak najbardziej.
tak czy siak nie upieram sie, jasne. szukamy, szukamy...


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#16 2009-03-18 10:08:35

THRUD

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 4

Re: Pracownia

Hmmm....

Pod moim małym hełmem który chroni jeszcze mniejszą czaszeczkę, w której w mrocznych zakamrkach narząd móżdżkopodobny mozolnie płodzi następujące mysli:

Qetu napisał:

Tochę skomplikowane w wymowie i zapamiętaniu. Ogólnie  pasuje mi łacina do Warhammera tak tutaj przyznam że średnio ale może kwestia znalezienia tego czegoś.

Przyznam się szczerze że mi też tak średnio. No cóż najmniej spośród was wszystkich znam realia AOC, ale łacina i nazwy jak bractwo lub stowarzyszenie kojarzą mi się naukowo, rycersko a nawet zakonnie.

Tymczasem klimaty barbariańsie jawią mi się zupełnie setreotypowo   

Skłaniałbym się bardziej do określeń o takim zabarwieniu jak:

klan, sekta, orda, horda, banda, najeźdżcy, szubrawcy, łupieżcy, gwałciciele, mordecy.... Agrhhhhh mord!!!!

No dobra zagalopowałem się. Ale chyba wiadomo mniej lub więcej co chodzi.
W każdym razie takie moje luźne myśli.

Hmmm... Nawet nie zauważyłem kiedy mój hełm się rozgrzał i zaczął mnie parzyć w skronie. Kończę zatem to myślenie zanim zupełnie mi się rozchartuje i straci swoją klasę pancerza

Offline

 

#17 2009-03-18 11:08:52

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Pracownia

Wszystko zależy od punktu widzenia. Ogólnie Conan to barbarzyńca pochodzący z dzikich i surowych ziem Cymerii i stąd może skojarzenie że gra ma klimaty barbarzyńskie. Niemniej jednak nie należy zapominać o mieście cudów Starej Tarantii która słynie z ogromnej Świątyni Mitry i olbrzymiej Biblioteki. Jest to kolebka cywilizacji otoczona dzikimi krainami. Cała Aquilonia kojarzy mi się z Rzymem, Grecją i łacina jak dla mnie idealnie pasuje....

Offline

 

#18 2009-03-18 11:57:51

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Jasne. Thrud nie  widział Aquilonii . Mnie się marzy nazwa godna porównania z np. kultem  Trójcy Viveka z Morrowinda lub Chyżwara z cyklu "Hyperion". Egzotynie ale w miarę prosto. Np. [b]Bractwo Owalnego Słońca Zikhurath -przykładowo "Zikhurath", ale tu można wrzucić nazwę konkeretnego miejsca lub artefaktu w lub coś w tym rodzaju . Co o tym myślicie? Jak już pisałem wcześniej najlepiej jeśli taka nazwa wyjedzie z naszej zabawy ale macie racje nie ma co tracicz czasu. Do nazwy zbudujemy historię.
Kilka innych pomysłów:
Bractwo:
-trzech kamieni
-szmaragdowego wielokształtu
-arcanum onyksowego Słońca /Boga
-śmierci wszystkim z rogami (Thrud ciebie oszczędzimy )



Słońce mozę być przenośnią artefaktu itp itd. Sama nazwa może zawierać w sobie tajemnice.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#19 2009-03-18 19:34:40

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Pracownia

Z tego co mie sie zdajewuje to nasz bractwo będzie miało bądź co bądx podłoże naukowe stąd moja łacińska koncepcja...ale srał ją pies i zżerał piktyjski dzikus!

moje pomysly:
Bractwo Trzech Słońc - można podciagnąc jaką historie, mit czy coś. Generalnie mogoby to oznaczać m.in. że bractwo zrzesza wszystkich spośród 3 nacji (Słońce Stygii, CYmerii i Aquilonii). Bez względu na to skąd pochodzisz isnietją sprawy, ktore nas łączą. DO tego można wymyslec jakąś fabularna rzecz jeszcze, tak jak pisał Arek - jakiś artefakt, mit, legende ... 3 słońca 3 stolice i trele morele

Acheroński Stygmat - troszke wplątac w to można fabułe gry i akcje ze znamieniem jakie mają nasze postaci.


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#20 2009-03-19 00:24:50

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Trzech Słońc jest ciekawe. Mało tajemnicze ale no jest to jedno które możemy przepuścić do następnej rundy a rund jest czterysta!

Pomysł na symbol  bractawa trzech słońc:
http://img207.imageshack.us/img207/7549/mail0092.jpg
Szybki koncept. Słońce stygijskie czerwone i przyćmione z efektem kulistości. Aquilońskie to złoto i błękitny metal lub błękitne kamienie. Cymeria to jasne niebieskawe i zimne słońce.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterace hilding 201 Hotels in Vasto und Preise aus 200+ zdrowa żywność Warszawa