Age Of Conan RPG

Prawdziwi spadkobiercy Conana

Ogłoszenie

12.03.2009: Nasze forum założone! Na MITRĘ udało się!!!... 26.03.2009: Formalnie i oficjalnie Bractwo zostaje założone a skromna wieść o tym ruszyła w świat...zaczęło się...
  • Index
  •  » Tawerna
  •  » By Age of Conan działał należycie Xp64?

#1 2009-04-09 14:35:20

Morpurgo

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-03-28
Posty: 55

By Age of Conan działał należycie Xp64?

Towarzysze w linku zamieszczam temat z forum, opisujący moją krucjatę - której celem było zwiększenie wydajności/ustabilizowanie gry na moim komputerze. Spoilerując dodam ze niewiele osiągnąłem w tej kwestii, ale ostatnio poruszając ten temat na globalu poradzono mi parę rzeczy:

LINK to tematu: http://forums-eu.ageofconan.com/showthread.php?t=115233

-zakup lepszego procesora rzędu  AMDx2 6400+ -> pomysł odpada gdyż nie mam środków ku temu

-podkręcenie obecnego procesora -> chciałbym tego uniknąć  z pary względów, zasadniczym jest ten, że za bardzo sie na tym nie znam i boje się niepotrzebnego ryzyka (Morpurgo by mnie zabił za te słowa)

-reinstalacja OS (osttanio nowy system na obecnej konfiguracji postawiłem jakieś 1,5 roku temu), z opcją zmiany OS-a na Win Xp Pro 64, badz Vista 64 -> nie ukrywam ze ta opcja jest mi najbliższa, choć zaznaczam ze chciałbym uniknąć instalacji Visty, gdyż z autopsji domowej wiem ze ten OS jest delikatnie mówiąc nienajlepszy, ale mimo to ludziska grający w AoC zarzekają sie ze gra działa na Viście bardzo dobrze. Skłaniał bym sie ku Xp 64 ale tu tez mam pewne obawy.

I w ty miejscu kieruje prośbę, pytanie do Was co radzicie tudzież sugerujecie albo co sadzicie? Wszelkie odpowiedzi mile widziane

Ostatnio edytowany przez Morpurgo (2009-04-09 14:36:10)

Offline

 

#2 2009-04-09 17:18:33

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: By Age of Conan działał należycie Xp64?

Średnio się znam na konfigurajach i optymalizacjach. Np mam ustwioną pamięć dla tekstur 0. Powiem ci że mam ciągle 30-35fps na otwartej przestrzeni a w zamkniętych lokajach wyżej. Anti-aliasing pożera ale x2 dobrze miec minimalnie. Mam ustawienie wyższe od twoich ale i sprzęt mam nieco lepszy. Jutro instaluje Viste to się okaże czy klient lepiej działa choć myślę, że raczej tak nie będzie. Pewnie próbowałeś różnych konfiguracji, więc jedynie obniżanie ustawień da w efekcie zwiększenie fps. Napewno czym więcej ramu tym lepiej,  powyżej 3 to już tylko vista lub Xp 64. Jeśli coś mi przyjdzie do głowy  to dam znać.

Edycja: Mam ciekawy patent: czym krótszy zasięg widzenia tym nieco gorzej mi chodzi . Zarzuciłem na 3500m i git.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#3 2009-04-09 18:00:52

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: By Age of Conan działał należycie Xp64?

Na Viste rzeczywiście AoC chodzi bardzo dobrze. Zero problemów. Nie mam jednak porównania z XP.
Co do samej Visty - bylem wrogiem tego systemu od samego poczatku pojawienia się tegoż aż do chwili sprzed ... około 2 miesięcy. Zainstalowałem właśnie około 2 miesiące temu Viste 64 i jestem bardzo zadowolony. Rzeczywiście system ten bez servicepacka 1 i innych dodatków jest dziurawy jak ser szwajcarski ale gdy zadbasz o niego i zaktualizujesz sprawuje się bardzo dobrze. To już nie ten czas sprzed roku czy dwóch, kiedy Vusta była szajsem. Przekonałem się o tym samym. Inna sprawa, że dobrze mieć mocną maszynkę pod Viste aby ładnie wszystk pracowało. 3GB RAMu i procesor klasy Athlon X2 5000+ zapewnią prawidłowe i sprawne działanie. Nie mówie że jest lepszy od XP, ale obsługuje najnowsze rzeczy, w tym dx10 i tak na prawdę nie ma z nim problemów...aaa...no i ma lepsze narzedzia naprawy i konserwacji systemu i to zdecydowanie.


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#4 2009-04-09 20:35:52

scoia'thael

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 52

Re: By Age of Conan działał należycie Xp64?

Bracia! Wtrącając swe trzy przysłowiowe grosze do tematu, pragnę oznajmić jak i zgodziś się z Wami, że Vista jest dobrym systemem do AoC, z tego względu, że obsługuje direkt X10. Aczkolwiek, ci którzy posiadają słabsze maszyny (jak ja - tj. Athlon 2x 2,4 GHz 2GB RAM) muszą powściagnąć swe rządze lepszej grafiki. Vista wymaga minimum 1GB na swoją poprawną działalność, a gdzie reszta oprogramowania? Tak jak wspomniał Brat Cooba dobrym rozwiązaniem jest mieć 3 GB RAM.

W zaistniałej sytuacji polewcam dla Ciebie Morpurgo system Windows XP, z którego ja również korzystam.

Offline

 

#5 2009-04-10 09:57:37

Morpurgo

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-03-28
Posty: 55

Re: By Age of Conan działał należycie Xp64?

No to rozpoczynam poszukiwania Xp 64, choć Cooba trochę mi namieszał w głowie swoją wypowiedzią. Mimo to - jak sobie pomysle ze znowu wszystko instalować..a szczególnie AoC z tymi wszystkimi łatami to mi sie odechciewa

Offline

 

#6 2009-04-10 10:05:51

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: By Age of Conan działał należycie Xp64?

nic mi nie mów... załamka. Dziś się za to zabieram.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#7 2009-04-10 17:32:21

Morpurgo

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-03-28
Posty: 55

Re: By Age of Conan działał należycie Xp64?

Daj znac jak tam rezultaty Twej pracy.

Offline

 

#8 2009-04-10 17:47:18

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: By Age of Conan działał należycie Xp64?

dałem sobie spokój jutro zacznę dziś relaks przy piwku na wrocławskim rynku


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#9 2009-04-10 17:55:11

scoia'thael

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 52

Re: By Age of Conan działał należycie Xp64?

Ja również dawno zrobiłbym formatowanie dysku, lecz zniechęca mnie ponownie instalowanie i patchowanie AoC, a zaznaczam że bardzo by mi się przydało, ponieważ mam ogromnie dysk zaśmiecony oraz rejestr plików.

Offline

 
  • Index
  •  » Tawerna
  •  » By Age of Conan działał należycie Xp64?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterace hilding 201 Hotels in Vasto und Preise aus 200+ zdrowa żywność Warszawa