Age Of Conan RPG

Prawdziwi spadkobiercy Conana

Ogłoszenie

12.03.2009: Nasze forum założone! Na MITRĘ udało się!!!... 26.03.2009: Formalnie i oficjalnie Bractwo zostaje założone a skromna wieść o tym ruszyła w świat...zaczęło się...

#1 2009-03-29 03:47:48

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Sztuka prowadzenia rozmów

Myślę że możemy dodać taki temat gdzie wklejane będą ciekawe artystycznie/merytorycznie lub wnoszące coś do historii bractwa rozmowy z gry. Pomysł jest taki :
temat do wrzucania rozmów z czatu powiedz: bez upiększeń i poprawek tekstu (dopuszczalne tylko ewentualne usuwanie błędów ortograficznych i wpisów z innych czatów jeśli psują opowieść), plus wstawki np. zieloną czcionką wstępu i ewentualnie zakończenia coś na zasadzie komentarzu do zaistniałej sytuacji i miejsca. Mam tu od razu dydaktykę szkoły RPG, oraz  pomysły na ewentualne przygody dla uczestników. Powstawać będzie kronika opowieści bractwa. Nieograniczoną oczywiście do relacji tylko wewnątrz bractwa
. Poniżej przykład:
   Dnia 28 miesiąca Kiphias astrologicznego czasu konstalacji Ryby, licząc czas miarą Aquilonii, byłem świadkiem i uczestnikiem zdarzenia, jakie wam przedstawiam. W cienistym zaułku nieopodal świątyni Mitry pod górującymi wieżami twierdzy władcy Aquiloni miała miejsce rozmowa, którą wam przedstawiam:
...
[Detmeris]: nooo
[Detmeris]: dobraa
[Klerykus]: musimy znaleźć lepszą niż to kryjówkę
[Detmeris]: *mokrymi dłonmi masuje skronie*
[Detmeris]: ee..jasne, to zadna kryjowka na dobra sprawe
[Qetu]: aaa macie cos do picia?
[Klerykus]: *wyciąga butelczynę i ser*
[Detmeris]: Spedzilismy sporo czasu na Dzikich Ziemiach Qetu
[Klerykus]: proszę
[Qetu]: aaa dobrze
[Qetu]: co to?
[Detmeris]: wiele sie tam dzieje i zaangazowalismy sie w rozne sprawy
[Qetu]: mmm
[Detmeris]: granica Akilonii z Nemedią
[Qetu]: ciekawe
[Qetu]: ja tu ciągle przebywam
[Detmeris]: No ale najpierw najwazniejsze
[Detmeris]: oo..jaka kobitka
[Detmeris]: ee..dobra. Wiec tak. Poczynilem pewne ..mhm..kroki
[Detmeris]: spedziłem kilka dni w tarantii w minionym tygodniu
[Qetu]: no i?
[Detmeris]: i oprocz spraw handlowych zalatwiłem dla nas cos jeszcze
[Qetu]: ciekawym
[Detmeris]: prosze. ten naszyjnik jest..hmm...no jest jaki jest. Mi sie podoba ale z czasem wypadaloby zrobic cos lepszego. Nie mialem pieniedzy
[Detmeris]: *podaje Qetu naszyjnik*
[Detmeris]: jakis stop cyny z miedzia. Wynajalem rzemieslnika aby zrobil nam amulety
[Qetu]: *patrzy na to ze zdziwieniem* co to
[Detmeris]: amulet z symbolem trzech slonc
[Klerykus]: trzy księzyce Qetu
[Klerykus]: trzy księżyce
[Klerykus]: *powtarza*
[Qetu]: księżyce? czy słońca
[Klerykus]: Ha ha
[Qetu]: to mi na słońce wyglada
[Detmeris]: słońca. Kleryk sie przejęzyczył
[Klerykus]: wiedzaiłem że nie dasz się nabrać
[Qetu]: haha
[Detmeris]: Rzemieslnik wykonal na razie cztery
[Qetu]: ładne cacko tanie ale ciekawe
[Klerykus]: taki żart.....
[Detmeris]: Calkiem niezle jak za taka cene.
[Detmeris]: Niestety nie mam za duzo pieniedzy. Przydaloby sie cos porzadnego, z klejnotem, no ale to kiedyś
[Qetu]: ciekawe a co to za kamień ? ten czerwony
[Klerykus]: W takim razie Qetu nałóż ów naszyjnik
[Qetu]: *zakłada*
[Detmeris]: nie wiem cholera
[Qetu]: wyglada jak krwawnik
[Klerykus]: *szepcze modlitwę*
[Detmeris]: mam jeszcze jeden., Nosze na wypadek gdyby...gdyby ktos chcial go przewiesic na szyji za nasza aprobatą
[Klerykus]: a więc dokonało się
[Klerykus]: Bractwo trzech....
[Qetu]: tak dokonało sie
[Klerykus]: .......słońc
[Detmeris]: hahaha
[Qetu]: piekne i proste
[Detmeris]: tak.
[Detmeris]: nie jest zbyt wykwintne
[Detmeris]: Ale ma swoj urok
[Qetu]: takie jak trzeba uroda w prostocie i przesłanie
[Klerykus]: a więc przypieczętowane, wy mymi bracmi jesteście
[Klerykus]: swą krew za waszą krew...

Tak oto Bractwo Trzech Słońc stało się faktem.

co wy na to ?


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#2 2009-03-29 07:34:34

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

Hmmm...
No może to i fajne ale w archiwizowaniu jakiś niezwykłych, istotnych sytuacji. Tak to nie wiem kto by w ogóle chciał to czytać bo w gruncie rzeczy dla osoby postronnej to nic ciekawego chyba. Mnie też przez myśl przeszło jakieś zapisywanie historii ale raczej w formie skrótów myslowych czy może jeszcze jakoś inaczej.
Na przykład nasze wczorajsze granie miało w sobie bardzo istotna dawkę historyczną. Założyliśmy Bractwo i stworzone zostały amulety. Dodatkowo istotna może być wiedza jaką uzyskalisy na Ziemiach Zelaty - doszliśmy do wspólnego wniosku, że ruiny acherońskiego sanktuarium i cała ta sprawa z Nemedyjczykami to jest coś, czmy powinniśmy się przyjżeć. I te kilka informacji istotnie bym spisał i kontynuował takie spisywanie w jakimś watku z historia naszego Bractwa. Nie wiem po prostu czy wklejanie takich wyciętych dialogów jest ciekawe... ?


P.S:
Tak w ogóle dysponują wolnymi wieczorami w środku tygodnia i będąc w pracy wiadomo ... chce się zając AoC ale zagrac nie ma jak. W związku z tym prowadzeniem takiego zapisu mógłbym się zająć. Jednak z przyczyn oczywistych nie sam. Jeżeli podczas gier tygodniowych, w kótrych mnie nie ma miałyby miejsce jakies istotne fakty to ktoś kto grał, musiałby wtedy to spisywać.


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#3 2009-03-29 13:32:47

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

Nie wiem kto będzie chciał czytać. Ja napewno .  Oczywiście mówię tu o rozmowach, które coś wnoszą. Kazdy kto nie za bardzo wie o co chodzi może sobie tu zobaczyć jak to wygląda na dobrych przykładach rpg. Teksty nie są poprawiane więc widać kunszt rozmówców (oczywiście zarzucane tylko za zgodą wszstkich którzy brali w niej udział!- nie mozna na krzywego wrzucać cudzych wypowiedzi bez zgody). Rozmowy nie mogą być oczywiście zarzucane w całości tylko wybrane fragmenty i komentaże dla klimatu np w formie tego co tu wrzuciłem lub inaczej do opracowania.  Nasza siła leży moim zdaniem w tym co i w jaki sposób opisujemy i postrzegamy - kwintesencja RPG "dialogi". Nie przyciągniemy graczy  powerem w walce itp ale własnie rpg, a jest to jedyny sposób aby się "zareklamować" osobom na które być może nigdy się nie natkniemy. Dodatkowo w opowieści interaktywnej chcę takie rzeczy wrzucać jako dodatkowe opcjonalne informacje.
Nota bene opis miesiąca wyciągnąłem z dodatku o Aquiloni z Conan rpg.
Bardziej się skłaniam, że forma o której piszesz będzie mniej chętnie czytana. Tu masz krótkie zdania i lecisz przez tekst odruchowo a nie przebijasz się przez ściane tekstu.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#4 2009-03-29 16:02:57

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

Rozmowy prowadzone przez nas w ramach kampanii jak najbardziej trzeba sobie zapisywać. W końcu to nasza historia i nic nas to nie kosztuje. Po drugie to swego rodzaju pamiętnik z którego za jakiś czas będziemy pobierać pomysły do kontynuacji przygód. Jestem za a nawet przeciw.....

Offline

 

#5 2009-03-29 16:32:19

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

Tylko , że taki dialog nie przedstawi złożonosci i ogółu sytuacji. bardzo czesto nie spełni więc swojej roli. Jezeli chcialbym opisac to co wydarzyło się wczoraj podcza grania streściłbym to w 20 zdaniach spójnych i sensownych. Nie zrobisz czegoś takiego kopiując dialogi. Jednak nie jestem przeciwnikiem archiwizacji niektórych dialogów. Niektóre rozmowy na pewno będą miały szczegolny wymiar i warto je zamiescic ale jakby na zasadzie fotografii pamiatkowej bo niestety jako źródło wiedzy, zapisu pamiętnikowego itp to to nie spełni swojej roli. Mozliwe , ze najlepsza będzie forma mieszana. Krótkie opisy sytuacyjne okraszone wycinkami dialogów. co by tu nie pisać to tylko dywagacje i kazdy zrobi jak bedzie chciał.

Ave!


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#6 2009-03-29 20:36:51

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

Pytanie moje to czy zarzucać taką formę naszych wypocin na forum czy też lepiej tego nie robić bo nam zaszkodzi. Jeśli uważacie że nam zaszkodzi to nie wrzucam jak nie będzie miało zanaczenia to wrzucam. Ja jestem za. kubowie krótko jesteście za czy przeciw.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#7 2009-03-30 17:06:41

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

Spróbować nie zaszkodzi, temat zawsze można usunąć

Offline

 

#8 2009-03-30 17:32:56

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

Zobaczymy jak to kuba zrobi wtedy się zdecydujemy.

Rysunek wykonany. To jeden z zapewne wielu przyszłych wariacji tego samego symbolu-
http://img510.imageshack.us/img510/985/medalionbractwatrzechso.jpg


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#9 2009-03-31 19:26:03

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

szacun

Offline

 

#10 2009-03-31 22:39:03

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

o kurwa. zajeb!

wykonanie samego amuletu jest po prostu bardzo fajne, ale sposob jego prezentavji mnie mile zaskoczył! super!


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#11 2009-04-04 15:26:33

THRUD

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 4

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

Cooba napisał:

No może to i fajne ale w archiwizowaniu jakiś niezwykłych, istotnych sytuacji. Tak to nie wiem kto by w ogóle chciał to czytać bo w gruncie rzeczy dla osoby postronnej to nic ciekawego chyba.

Wtrące swoje trzy miedziaki.

Po przeczytaniu dialogu zapisanego przez Qetu pierwsza myśl jaka mi się nasunęła to, to że się się zajebiście chłopaki bawicie i trzymać tak dalej.  A chciałbym tu zauważyć że jestem osobą jak najbardziej postronną bo przecież nigdy nie grałem w żadnego masiva. I tutaj wyobraźcie sobie: wchodzi jakiś gość na forum który nigdy nie widział takiego podejścia do gry i nagle doznaje szoku że można inaczej. Właśnie po takich przykładach jasno i dobitnie widać o co wam chodzi i czego od gry oczekujecie. Myślę że właśnie przez przykłady wiele osób można najskuteczniej zachęcić do takiego podejścia.

Uważam że powinniście jak bardziej prowadzić archiwum tego typu rzeczy i to w części ogólnodostępnej tak aby miał do tego dostęp nawet taki gracz który przypadkowo zabłądzi na tą stronę.

Co do samej istoty zapisywanych dialogów to nie muszą one dotyczyć szczególnych spraw związanych z bractwem aby nie wystawiać na światło dzienne tajnych rzeczy. Po prostu wybierajcie te perełki które najczęściej powstają przypadkowo i spontanicznie. Uważam że warto.

Co zaś do samego zrozumienia dialogów to powiem tyle, że przeczytaniu tego co zapisał Qetu, nie miałem z tym żadnych problemów aby skumać o czym wtedy gadaliście. Powiem więcej. Wyobraźnia pracowała mi naprawdę na wysokich obrotach i myślę że o to właśnie chodzi. W razie jakiś wieloznacznych sytuacji można dialogi uzupełniać komentarzem pisanym np w innym kolorze.

Offline

 

#12 2009-05-20 09:43:57

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

Ciechu czy można wyłączyć adresy IP pojawiające się pod postaciami? Jeśłi tak to zrób to. Ja nie wiem gdzie tego szukać. Można po tym łatwo rozpoznać ze np  Qetu i Narrator piszą pod tym samym IP.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#13 2009-05-20 10:19:53

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

IP widzą tylko admini + ewentualnie moderatorzy. Zwykli uzytkownicy tego nie widzą.


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#14 2009-05-20 11:14:50

Narrator

Moderator

Zarejestrowany: 2009-04-10
Posty: 44

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

aaa to git

Offline

 

#15 2009-05-20 11:16:35

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

potwierdzam


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#16 2009-05-22 12:36:34

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

Chcę stworzyć wątek w dziale Podróży w słońcu Hyborii- to o czym Kuba z tobą rozmawiałem. Opowowiadania, które opisują jakieś zdarzenie w którym  gracze brali lub nie brali udziału.  Miejce gdzie można pisać jako BN lub Narrator. Mają dawać pewną wiedzę w rodzaju tych co budują klimat i zdradzają takie sprawy, których gracze nijak się nie dowiedzą. N a pierwszy ogień pójdzie- Mortus i jego zniszone relfiefy... (nie pytajcie... przeczytacie to się dowiecie ) Cos jakby wycinek zdarzeń w ujęciu bezosobowym lub nawet okiem jakiegoś BNa. Nie mam pomysłu jak to nawać. Nic nie przychodzi mi do głowy.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#17 2009-06-02 10:00:48

Narrator

Moderator

Zarejestrowany: 2009-04-10
Posty: 44

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

Zastanawiam się ciągle nad nazwą dla tematu w którym będą się znajdowały opowiadania, wiadomości itp.  budujące klimat dające pewną wiedzę ogólną dla naszej historii. Taki rzut okiem narratora w różnych postaciach, coś  co będzie  raczej oderwane od czasu i przestrzeni, spojrzenie proroczym okiem Azury:
Chcę jeszcze w tym tygodniu zapodać rodzaj wolnej misji ale potrzebuję do tego właśnie takiego wprowadzenia w temacie: Zarzućcie propozycjami nazwy. Poniżej wrzuciłem swoje:

Okno Azury

Komnata czterech stron świata

Okna czterech stron świata

Okiem zewnętrznym (na szypułkach )

Jasne że pod taką nazwą znajdzie się też wyjaśnienie co to za temat. Chodzi mi o klimat. Dawać pomysły!! Dziady!!

Ostatnio edytowany przez Narrator (2009-06-02 10:01:22)

Offline

 

#18 2009-06-04 12:45:56

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

jakieś opinie? Pomysły?


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#19 2009-06-05 08:13:19

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

nie wiem sam. Azura w nazwie to fajny, klimatyczny pomysl chociaz nie wiem czy ma to byc własnie Okno Azury.


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#20 2009-06-10 12:16:51

Narrator

Moderator

Zarejestrowany: 2009-04-10
Posty: 44

Re: Sztuka prowadzenia rozmów

ciechu ty jeszcze grasz w AoC czy zostałem sam?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plprace ziemne Złotów przewóz osób Piła poxipol wrocław