Age Of Conan RPG

Prawdziwi spadkobiercy Conana

Ogłoszenie

12.03.2009: Nasze forum założone! Na MITRĘ udało się!!!... 26.03.2009: Formalnie i oficjalnie Bractwo zostaje założone a skromna wieść o tym ruszyła w świat...zaczęło się...

#21 2009-03-19 14:03:29

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Pracownia

Ho ho nawet ornamenty i heraldykę zaczynamy mieć. Dobrze Bractwo Trzech Słońc brzmi ciekawe i intrygującą. Jestem za

Offline

 

#22 2009-03-19 14:50:11

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Ja tez jestem za ale dajcie jeszcze chwilę do zastanowienia dobrze mieć z przynajmniej trzy koncepcje i wybrać jedną zanim oficjalnie przyjmiemy tą nazwę.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#23 2009-03-19 20:23:28

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Pracownia

mi oczywiscie tez odpowiada Bractwo Trzech Słońc .. w końcu sam z tym wyskoczylem. Przyszło mi na myśl, i Arkowi też, że nazwa jest nawet spójna co do tego, ile osob zakłada owe Bractwo ... jest nas przecież trzech.
Proponuje zadecydować jeszcze nie dzis, ale w ten weekend czy to czy coś insiejszego


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#24 2009-03-19 23:50:01

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Ok to wynik mojej wieczornej pracy:
http://img297.imageshack.us/img297/3143/bractwotrzechsoc.jpg http://img23.imageshack.us/img23/2994/bractwotrzechsocdrugipr.jpg
Nie ścierałem się zbytnio z dokładnością dodatkowo myślę nad pewnym motywem tła ale ważne co wy o tym myślicie.

No i drugi do porównania.

Dodam pewnie więcej błękitu do słońca Cymerii- jest ale przy tak małej wersji się gubi w bieli. I uwagą Ciecha wykonam słońce Stygii bardziej czerwone. Bardziej widoczne tonalne przejście.
Słońce Aquilonii specjalnie zrobiłem taki ciemne złoto lekko już sfatygowane aby lepiej uwypuklić blask cymerii.. Co do blasku też przy takiej małej rozdzielczości  nie jest widoczna korona poświaty która jest nieco większa.... cholera. Przemyślcie to w takiej wersji zanim zacznę z tym się bawić. Dziś spotkamy się w Tarantii więc przedyskutujemy pewnie nasze wizje.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#25 2009-03-20 09:55:19

THRUD

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 4

Re: Pracownia

Efekt przyzwoity ale..

Te ciekawe efekty ze światłem wydają mi się zbyt skomplikowane jak na barbariański świat. Myśle że trzeba by to jakoś uprościć tak aby można było bez problemu wukuć ten symbol rylcem na wapiennej płycie, lub wyciąć nożem na czole pokonanego przeciwnika W obecnej wersji symbol byłby trudny do wykonania nawet na sztandarze.

hmmm.

Co do układu to bardziej odpowiada mi ten symetryczny chociaż ten drugi jest troche ciekawszy.

Offline

 

#26 2009-03-20 10:04:45

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Symbol na sztandar czy wisior też będzie uproszczony. Słońce Cymerii będzie obręczą pustą w środku a stygia to onyks lub krwawnik- albo połączenie dwóch imitujące zaćmienie. Aquilonia zostaje tak jak jest. Symetryczny jest bardziej klasyczny i majestatyczny. Asymetryczny jest tajemniczy.  Można by dodać refleksy słoneczne ale tylko do headera na stornę dla klimatu. Kuba i Kuba proszeni o wypowiedź.
Zastanawiam się nad zmianą aury słońca Stygii na fioletowawo niebieską z nutą żółci w kształcie pstrzępionych smug aby oddać klimat ciemnej strony magii. Do dyskusji.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#27 2009-03-20 12:21:38

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Pracownia

Nie lubię dyskutować na temat czyjejś wizji artystycznej, wiadomo każdy widzi idealny projekt inaczej. Niemniej jednak dam może parę uwag technicznych które być może pomogą w stworzeniu znaku idealnego:)

1) słońce Stygii i Cymmerii promieniują delikatną otoczką a aquilonia jest dość sztywna bez głębi co odróżnia ją na pierwszy rzut oka od pozostałych. Wygląda jak wklejona do dwóch obiektów przestrzennych-mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi bo nie wiem jak to inaczej napisać. Może delikatna poświata tak jak w Stygii, lub cieniowanie po lewej na Słońcu i rozjaśnienie po prawej

2) Cymmeria świeci tam mocno że widać jak rozjaśnia w swoim obrębie Aquilonię. Trochę jakby oświetlała ją przed, a nie była za nią

3) Tonalne wypełnienie stygii bardziej delikatne bo teraz wygląda jak by było przekreślone czerwoną kreską na krawędzi

http://img148.imageshack.us/img148/2994/bractwotrzechsocdrugipr.jpg
By skullthrower at 2009-03-20

Offline

 

#28 2009-03-20 14:35:44

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

No to mi się podoba. Konkrety. O to chodzi Ciechu aby wspólnie konsultować.  Z tym oświetleniem aquilonii to zauważ jak wygląda blask słońca kiedy coś blokuje jego tarcze. "Zalewa obiekt na krawędziach". Jesze popatrze na zdjęcia i zrobimy dwie wersje być może trochę nieudolnie to zrobiłem. Z aquilonią pełna zgoda wygląda płasko zobimy głębie ogólnie chodziło mi o to aby aquilonia była słońcem umownym, Dodam wypełnienie błękitno niebieskie gdzieniegdzie dla podkreślenie aquilonskich kolorów. Stygia jasne zobimy tonalnie wczoraj tylko przemieściłem cymerie dla porównania dwóch wersji.

Będziemy tak długo robić aż bedzie efekt dobry dla każdego.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#29 2009-03-20 18:30:26

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Pracownia

Jako graficzka na stronkę/forum jak najbardziej. Jako symbol funkcjonujący fabularnie w grze to nie bardzo. Argumenty takie same jak Thruda; wykonanie zbyt współczesne (światło, efekty 3d itp). Więc jak dla mnie tylko na potrzeby "multimedialne". Symbol własciwy musi być w klimacie starożytnego artyzmu. Mieć taką formę aby wykonał go rzemieślnik, tkacz, rzeźbiarz, farbiarz czy siakiś inny mistrz. W związku z powyższym wypowiem się podwójnie.
1. Wersja niefabularna; podoba mi się bardziej opcja niesymetryczna ale co do symetrycznej też byłbym przychylny. Może oplótłbym to jakiś ślaczkowym wzorem w klimacie celtyckim lub greckim. Chodzi mi o coś w rodzaju opasania kształtu całego symbolu jakby szarfą z wzorkiem ... nie wiem kurna czy mnie rozumiecie, jak nie to postaram sie podac jakis graficzny przykład. CO do światełek, kulistości itp to Ciechu wypowiedział się konkretnie.

2. Wersja fabularna (wystepująca w grze); Na pewno dwuwymiarowe.
Wersja barwna - 3 okręgi w zaproponowanych prez Arka barwach jednak z malunkiem/freskiem.grafiką charakterystyczną dla danej nacji. Na przykład okrąg cymeryjski mógłby zawierac jakiś celtycki krzyż, znak, symetrie tego rodzaju. Okrąg akwiloński coś zaczerpnięte z grecji/rzymu (nawet prostsza wersja tego co zamieścił już Arek na słońcu Akwilonii) no  i stygijskie słońce.okrag oczywiście jakiś arabski lub stricte egipski farmazon. Jak wszyscy wiemy każda ta cywilizacja miała charakterystycze dla siebie wzory zdobień płaszczyzn (ściany, tarcze, domy itp) które możnaby tu własnie zastosować.
Wersja B&W to oczywiscie to samo tylko jednobarwne i ewentualnie uproszczone w celu nadania wyrazistości.

Nie wiem czy jestem zrozumiały. Trudno słowami opisać grafikę.


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#30 2009-03-21 12:24:52

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Pracownia

http://img14.imageshack.us/img14/3017/aqu.jpg
By skullthrower at 2009-03-21

http://img10.imageshack.us/img10/1848/tablicastygiacopy.jpg
By skullthrower at 2009-03-21


takie tam pomysły na płaskie loga,próbki dopiero. Opracowuje je w Corelu żeby można z nimi było robić cuda. Nanosić na księzyce , tarcze, skalować do woli........

W tej chwili pracuje nad krzyżem, takim już docelowym, wlepie jak będę coś miał. Na Stygię będę robić węża a na Auilonię głowę lwa

Jeśli macie jakieś pomysły to pisać, ja idę spać bo sesja jest wieczorem

Na księżycach będzie ich można użyć jako delikatne tło, ledwo widoczne jak duch......

Offline

 

#31 2009-03-22 17:16:16

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Pracownia

@Ciechu, do czego to opracowuesz? Na forum, stronke czy jak?


Nie padły żadne oficjalne słowa, że nazwa Bractwo Trzech Słońc zost6aje uznana ale z teg oco zauwazyłem wszyscy traktujemy to jako rzecz ustaloną. Arek robi graficzki i symbole a wszyscy już w luźnej rozmowie operujemy ta nazwą. Czyli .... PRZYPIECZETOWANE. No i dobrze.

Prosiłbym Arka i zrobienie szkicu, bądź konkretnej już graficzki naszego znaku w wersji fabularnej - używanej w grze jako ta właściwa/prawdziwa. To co rysowales ostatno na sesji warha, czyli to o czymn mowiliśmy (Cymeria-obręcz, Akwilonia - tarcza, Stygia - czerwony kamień w oprawie) mi si bardzo podoba. Niech się Ciechu jeszcze temu przyjży i jeżeli nie bedzie sprzeciwów to ja jestem za taką formą naszego symbolu, znaku, medalionu itp.

Chcialbym róznież abysmy juz w przyszły weekend założyli Bractwo na serwerze. Prosze więc o przejżenie tekstu, który zamiescilem w temacie Wstepniak do Trzech Słońc i wypowiedzenie sie na ten temat. Należałoby tam dodac jeszcze kilka informacji (np; na jakim serku gramy, ilu nas jest, w jakich dniach grywamy i inne).
Skonkretyzujmy temat, domknijmy te kilka szczegółów i zakladajmy kurde bele Bractwo!

Ostatnio edytowany przez Cooba (2009-03-22 22:49:20)


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#32 2009-03-23 10:59:34

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Tak widzę że dograliśmy sprawę nazwy bez oficjalnego zatwierdzenia i dobrze czyli ze każdemu pasuje . W tym tygodniu zrobie wersje medalionu. Ciechu ty rób to co masz w zamyśle. Zobaczymy i ocenimy. Grafiki zawsze się przydadzą. Tego nigdy dość.

Ciechu - bardzo fajny ten latający wąż czy smok, podoba mi się jego ekspresja. Teraz zrób coś właśnie ze zwierzętami np jakiś lew może hippogryf czy coś na ten ksztalt,  jakt ten skrzydlaty wąż stygijski i niedźwiedź do cymerii aby spójna seria była. A druga seria to profile chełmów kalasycznych danej nacji.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#33 2009-03-23 17:35:30

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Pracownia

Na mą Krew i Honor ! A więc przypieczętowane BRACTWO TRZECH SŁOŃC. Teraz trzeba dokończyć formalności tak jak pisaliście zresztą. Co do wstępniaka - bardzo dobry, nisko schylam głowę przed Coobą za jego konkretne podejście. O to chodziło...

Co do moich wybryków - to nie jest nic jeszcze właściwego. To tylko zabawa graficzkami. Pozostawiam Medalion Qetu do zrobienia. To jego wizja - tylko on jest jej godzień

Ja w tej chwili bawię się wieloma rzeczami jeśli chodzi o grafikę i jeśli coś się przyda Qetu to służe uprzejmie.

Offline

 

#34 2009-03-23 17:43:10

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Ha!! to był błąd oferując mi swoje usługi uahhahaa teraz cię będę wyciskał niczym cytrynę z odległego Kush!! Ciechu nasz symbol jest tego rodzaju, że można go robić w kilku lub kilkunastu wersjach nie ma co się ograniczać do jednej. Będzie coś co juz wyżej zapodałem. Zrobimy uproszczony sybol. Można tą wizje ze zweirzętami. Każdy używa to na co go stać ważne jest samo przesłanie. trzy słońca- a czy to będą truskawki czy wydłubane oczy to już kwestia interpretacji i wizji. uff ale się rozpisałem idę coś zjeść.


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#35 2009-03-26 20:59:42

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Ciechu mam pracę do wykonania jak masz ochotę. Do zrobienia jest piktogram do użycia potem do tła tekstu itp itd.
http://img14.imageshack.us/img14/5821/mail0093.jpg
Trzeba to pokolorwać i doszlifować, zrobić szkic do umieszczania przy tekstach itd. Nie wiem jak się to nazwywa ale chyba wiesz o co chodzi. Mam wizje złoto-niebieską ale może być złoto-czerwona albo co ci przyjdzie do głowy.
Ja narazie nie mam czasu na to.

Kuba jak masz możliwość to też zapraszam do pomocy .


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#36 2009-03-27 00:07:53

Cooba

Bractwo Trzech Słońc

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 144

Re: Pracownia

tutaj to nie pomoge. jestem bardzo ograniczony czasowo o czym doskoale wiecie..musialbym wgryźc sie w temat ale poddaje to bez walki - nie moge grzebac sie we wszyskim


Detmeris - Mroczny Templariusz - Bractwo Trzech Słońc

Offline

 

#37 2009-03-31 11:40:35

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Wreszcie wyszukałem czcionkę, która mi chodzi po głowie. Jest do obrobienia i upiększenia np w wersji metalicznej lub kamiennej. Oczywiście bardziej nieczytelne litery można lekko poprawić na fontmakerze więc ogólnie wszystko do edycji. Pytanie czy się podoba taki klimat. Jest topprna ale i ezgotyczna - nawiązkuje do czcionki oficjalnej AoC
Poniżej link od czcionki:
http://file4u.pl/download/1381801/emiso … e4u.pl.zip

Ciechu feel free... 10000 godzin..  czy jakoś tak to szło


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#38 2009-03-31 19:35:37

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Pracownia

*spogląda z zaciekawieniem i wyciąga dłoń*. A wiec czas na zmiany nadszedł.........Jak tylko Mitra obdarzy mnie natchnieniem to przygotuje parę wersji....wychodzi kłaniając się nisko.....

Offline

 

#39 2009-03-31 20:10:26

Qetu

Bractwo Trzech Słońc

Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 228

Re: Pracownia

Obdarzy!  Obdarzy! Jak nie mitra to Set!!!


What is best in life?- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

Offline

 

#40 2009-04-06 21:55:02

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

Re: Pracownia

http://img258.imageshack.us/img258/1713/logocopy.png
By skullthrower at 2009-04-06

Bawię się z czcionką, które Ń się wam bardziej podoba ? jak opracuje polskie znaki to dopiero wtedy zrobię otoczkę , efekty graficzne....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plprace ziemne Złotów przewóz osób Piła poxipol wrocław