Ogłoszenie

12.03.2009: Nasze forum założone! Na MITRĘ udało się!!!... 26.03.2009: Formalnie i oficjalnie Bractwo zostaje założone a skromna wieść o tym ruszyła w świat...zaczęło się...

#1 2009-03-12 18:49:45

Klerykus

Bractwo Trzech Słońc

5524283
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-12
Posty: 140

O Conanie słów kilka

Conan Barbarzyńca (ang. Conan the Barbarian) to postać literacka stworzona przez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda w serii opowiadań fantasy opublikowanych w latach 30. XX wieku w magazynie Weird Tales. Po śmierci Howarda, seria kontynuowana była przez innych autorów. Łącznie zostało wydane ponad 70 tomów sagi, w tym tylko 17 opowiadań i jedna powieść napisane przez Howarda.

Powstały również dwa filmy o Conanie z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej – Conan Barbarzyńca i Conan Niszczyciel oraz gra komputerowa Age of Conan: Hyborian Adventures.

Tło opowiadań

Według książek Howarda, Conan miał żyć około 12 000 lat temu w owianej mgłami tajemnicy erze hyboryjskiej. Ojczyzną Conana była górzysta Cymmeria, kraina położona daleko na północy, dalej leżały tylko Asgard i Vanaheim (znane nam z mitologii nordyckiej). Conan urodził się na polu bitwy, co wedle ówczesnych przekonań wróżyło mu krwawe i brutalne życie. Powodem wybrania tak niebezpiecznego miejsca połogu, była napaść wrogich Vanirów – brzemienna matka Conana, nie zwracając uwagi na swój poważny stan, ruszyła do boju u boku współplemieńców, broniąc ziem swego klanu. Po ojcu kowalu, Conan odziedziczył duży wzrost (przypuszcza się, że miał ok. 2 m) oraz potężną budowę ciała. Po raz pierwszy Conan wziął udział w bitwie w wieku piętnastu lat, gdy wraz ze współplemieńcami złupił i puścił z dymem Vanarium – przygraniczną Aquilońską twierdzę.

Podczas swojego burzliwego życia awanturnika, Conan zwiedził większość znanych krain oraz oddawał się niezliczonym zajęciom. Był m.in. wodzem himeliańskich górali, piratem z wysp Baracha, najemnikiem w armii orientalnego Turanu, walczył w obronie Aquilońskiego pogranicza strzegąc krańców cywilizowanego świata przed gniewem dzikich Piktów oraz prowadził niebezpieczną karierę zawodowego złodzieja w Zamorze. Wszystko to, ażeby na koniec zostać królem najpotężniejszego wówczas państwa na świecie, Aquilonii.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
tego autora Inteligencja serca i Heartfulness (Nowe Kawkowo) materace hilding 201 Hotels in Vasto und Preise aus 200+ zdrowa żywność Warszawa